MLVC18V011C2400
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
MLVC18V011C2400
Beschreibung:
VARISTOR 16V 500A 1812
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 13.6 V
Capacitance @ Frequency 2400 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 16 V
Varistor Voltage (Max) 18.4 V
Series MLVC
Energy 2.5J
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 7.8 V
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 11 V
Current - Surge 500 A