MLVC40V125C1350
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
MLVC40V125C1350
Beschreibung:
VARISTOR 150V 1200A 4032
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 135 V
Capacitance @ Frequency 1350 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 150 V
Varistor Voltage (Max) 165 V
Series MLVC
Energy 7.6J
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 95 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 125 V