MOV07V230Y
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
MOV07V230Y
Beschreibung:
VARISTOR 230 VAC 7MM DISC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 324 V
Capacitance @ Frequency 140 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 360 V
Varistor Voltage (Max) 396 V
Series MOV
Energy 24J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 230 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bag
Maximum DC Volts 300 V