MOV20V680Y
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
MOV20V680Y
Beschreibung:
VARISTOR 680 VAC 20MM DISC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 990 V
Capacitance @ Frequency 360 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 1.1 kV
Varistor Voltage (Max) 1.21 kV
Series MOV
Energy 383J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 680 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bag
Maximum DC Volts 895 V