PCF1CT631R271K
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
PCF1CT631R271K
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm)
Temperature Coefficient -700/ -1800ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 270 Ohms
Series PCF
Power (Watts) 1W