RV431K20T
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RV431K20T
Beschreibung:
MOV, 430V (Vn), 10%, 20mm
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 387 V
Capacitance @ Frequency 930 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Series RV
Energy 190J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 275 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 350 V