Semtech Corporation
Produkt-Nr.:
SC4537ULTRT
Hersteller:
Paket:
10-MLPD-UT (3x3)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC LED DRV RGLTR PWM 1.3A 10MLPD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.6V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 10-MLPD-UT (3x3) |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 10-UFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 16V |
| Voltage - Output | 24V |
| Mfr | Semtech Corporation |
| Frequency | 1MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 1.3A |
| Base Product Number | SC4537 |