Semtech Corporation
Produkt-Nr.:
SC600BIMSTRT
Hersteller:
Paket:
10-MSOP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC LED DRIVER RGLTR 120MA 10MSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.5V |
| Topology | Switched Capacitor (Charge Pump) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | mAhXLife™ |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 6.5V |
| Voltage - Output | 5V |
| Mfr | Semtech Corporation |
| Frequency | 650kHz |
| Dimming | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 120mA |
| Base Product Number | SC600 |