Semtech Corporation
Produkt-Nr.:
SC4541ULTRT
Hersteller:
Paket:
6-MLPD-UT (2x2)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC LED DRV RGLTR PWM 450MA 6MLPD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.9V |
| Topology | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 6-MLPD-UT (2x2) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 6-UFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 22V |
| Voltage - Output | 25V |
| Mfr | Semtech Corporation |
| Frequency | 2MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 450mA (Switch) |
| Base Product Number | SC4541 |