SIL06C-12SADJ-V
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
SIL06C-12SADJ-V
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 0.9-5V 30W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 80°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 13.8V
Voltage - Output 1 0.9 ~ 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.20" L x 0.32" W x 0.61" H (30.5mm x 8.1mm x 15.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 10.2V
Series SIL06C (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 9-SIP Module
Efficiency 91%