SMBJ6.5A-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
SMBJ6.5A-HF
Hersteller:
Comchip Technology
Paket:
DO-214AA (SMB)
Beschreibung:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 53.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V