TV02W140B-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
TV02W140B-HF
Hersteller:
Comchip Technology
Paket:
SOD-123
Beschreibung:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SOD123
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.62A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V