TV02W161-G
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
TV02W161-G
Beschreibung:
TVS DIODE 160VWM 259VC SOD123
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 770mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V