TV02W170B-G
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
TV02W170B-G
Beschreibung:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SOD123
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.25A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V