TV04A360J-G
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
TV04A360J-G
Hersteller:
Comchip Technology
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.88A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V