TV06B181JB-G
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
TV06B181JB-G
Beschreibung:
TVS DIODE 180VWM 291.6VC DO214AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.06A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 200V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 291.6V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V