NDM2Z-50V-A-001
CUI Inc.
Producto No:
NDM2Z-50V-A-001
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER 0.6-3.3V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14V
Voltage - Output 1 0.6 ~ 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.34" L x 0.30" W x 0.71" H (34.0mm x 7.6mm x 18.1mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 50A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series Novum® NDM2Z
Type Non-Isolated PoL Module, Digital
Package / Case 20-SIP Module
Efficiency 94.6%