NEB-300DWA-AN
CUI Inc.
Producto No:
NEB-300DWA-AN
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 300W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 60V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.89" W x 0.40" H (58.4mm x 22.7mm x 10.2mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 40V
Control Features Enable, Active Low
Series Novum®, NEB-D
Power (Watts) 300 W
Type Intermediate Bus Converter, Digital
Package / Case 15-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 95.2%