700-101BAA-B00
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
700-101BAA-B00
Descripción:
SENSOR RTD 100OHM 0.12% RADIAL
En stock : 125
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -70°C ~ 500°C
Resistance Tolerance ±0.06%
Termination PC Pins
RTD Material Platinum (Pt)
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient 3850ppm/°C
Product Status Active
Resistance @ 0°C 100 Ohms
Series 700
Accuracy -
Package / Case Radial
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Package Bulk
Current 1 mA