B72260B0551K001
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B72260B0551K001
Descripción:
VARISTOR 910V 70KA ENCASED DISC
En stock : 86
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 819 V
Capacitance @ Frequency 3300 pF @ 1 kHz
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 910 V
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV
Series HighE
Energy 1500J
Package / Case Encased Disc
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 550 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 745 V