B72510V0140K062
EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B72510V0140K062
Descripción:
VARISTOR 22V 120A 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -
Varistor Voltage (Min) 19.8 V
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Varistor Voltage (Max) 24.2 V
Series -
Energy 0.3J
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 14 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 18 V
Current - Surge 120 A