DPX60-24S12
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
DPX60-24S12
Descripción:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 60W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Voltage - Input (Max) 36V
Input Type DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 4.92" L x 0.96" W x 2.27" H (125.0mm x 24.5mm x 57.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Number of Outputs 1
Series DPX (60W)
Power (Watts) 60W
DC Voltage - Input (Min) 18V
Efficiency 85%