DRB50-12-1
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
DRB50-12-1
Descripción:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 50W
En stock : 146
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DC Voltage - Input (Max) 373V
Product Status Active
Current - Output (Max) 3.4A
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 120V
Efficiency 90%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 3.54" L x 1.18" W x 2.95" H (90.0mm x 30.0mm x 75.0mm)
Number of Outputs 1
Series DRB (15-100W)
Power (Watts) 50W