DRF480-24-1
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
DRF480-24-1
Descripción:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Guía del usuario
DC Voltage - Input (Max) 370V
Product Status Active
Current - Output (Max) 20A
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 125V
Efficiency 94%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 4.53" L x 3.23" W x 4.86" H (115.0mm x 82.0mm x 123.4mm)
Number of Outputs 1
Series DRF (120-480W)
Power (Watts) 480W