L1007B1R0MDWLT
KEMET
Producto No:
L1007B1R0MDWLT
Fabricante:
KEMET
Paquete:
1008
Descripción:
L1007B1R0MDWLT
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Inductance 1 µH