LUB200M-062C
NetPower
Producto No:
LUB200M-062C
Fabricante:
NetPower
Descripción:
90-305VAC, 200W CC/CP LED DRIVER
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.62" L x 2.68" W x 1.46" H (193.6mm x 68.0mm x 37.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 5A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series LUB200X (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Constant Current
Efficiency 92%
Voltage - Output 38 ~ 62V