MPXV1D1054L100
KEMET
Producto No:
MPXV1D1054L100
Fabricante:
KEMET
Descripción:
FIXED IND 10UH 7.9A 27.6MOHM SMD
En stock : 389
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 12A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 27.6mOhm Max
Inductance 10 µH
Series MPXV
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 9.5MHz