MPXV1D1250L220
KEMET
Producto No:
MPXV1D1250L220
Descripción:
FIXED IND 22UH 6.7A 46.2MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 46.2mOhm Max
Inductance 22 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6.5MHz