MPXV1D1250L470
KEMET
Producto No:
MPXV1D1250L470
Descripción:
FIXED IND 47UH 4.5A 105.4MOHM SM
En stock : 146
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 5.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 105.4mOhm Max
Inductance 47 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4MHz