MPXV1D1770L2R2
KEMET
Producto No:
MPXV1D1770L2R2
Fabricante:
KEMET
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 31A 2.6 MOHM SMD
En stock : 90
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 34A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 31 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.669" L x 0.673" W (17.00mm x 17.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.6mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series MPXV
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 15MHz