MPXV1D1770L680
KEMET
Producto No:
MPXV1D1770L680
Descripción:
FIXED IND 68UH 5.5A 79.5MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 8.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.669" L x 0.673" W (17.00mm x 17.10mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 79.5mOhm Max
Inductance 68 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.3MHz