MPXV1D2213L101
KEMET
Producto No:
MPXV1D2213L101
Descripción:
FIXED IND 100UH 10A 47.4MOHM SMD
En stock : 10
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 10.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.886" L x 0.866" W (22.50mm x 22.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 47.4mOhm Max
Inductance 100 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 1.6MHz