MVR07D560K-S
Meritek
Producto No:
MVR07D560K-S
Fabricante:
Meritek
Descripción:
VARISTOR 56V 500A DISC 7MM HIGH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 50 V
Capacitance @ Frequency 890 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 56 V
Varistor Voltage (Max) 62 V
Series CR
Energy 6J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Meritek
Maximum AC Volts 35 V
Features High Surge
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 45 V
Current - Surge 500 A