MVR20D112K-S
Meritek
Producto No:
MVR20D112K-S
Descripción:
VARISTOR 1100V 10000A DISC 20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 990 V
Capacitance @ Frequency 360 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 1.1 kV
Varistor Voltage (Max) 1.21 kV
Series CR
Energy 620J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Meritek
Maximum AC Volts 680 V
Features High Surge
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 895 V