MVR20D221K-S
Meritek
Producto No:
MVR20D221K-S
Fabricante:
Meritek
Descripción:
VARISTOR 220V 10000A DISC 20MM H
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 198 V
Capacitance @ Frequency 1800 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 220 V
Varistor Voltage (Max) 242 V
Series CR
Energy 155J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Meritek
Maximum AC Volts 140 V
Features High Surge
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 180 V