PYB20-Q48-D12
CUI Inc.
Producto No:
PYB20-Q48-D12
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 834mA, 834mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88%
Mfr CUI Inc.
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Number of Outputs 2
Control Features Enable, Active High
Series PYB20 (20W)
Power (Watts) 20 W