PYB30-Q48-D12
CUI Inc.
Producto No:
PYB30-Q48-D12
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-12V 30W
En stock : 285
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.60" W x 0.47" H (50.8mm x 40.6mm x 11.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A, 1.25A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active High
Series PYB30 (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 87%