PYBE20-Q24-D9
CUI Inc.
Producto No:
PYBE20-Q24-D9
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-9V 20W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.111A, 1.111A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88%
Mfr CUI Inc.
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -9V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, UL
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.46" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Number of Outputs 2
Series PYBE20 (20W)
Power (Watts) 20 W