SBC9-152-341
KEMET
Producto No:
SBC9-152-341
Fabricante:
KEMET
Descripción:
FIXED IND 1.5MH 340MA 2.49OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 720mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 340 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.49Ohm Max
Inductance 1.5 mH