TLD1020-24
Triad Magnetics
Producto No:
TLD1020-24
Fabricante:
Triad Magnetics
Descripción:
LED DRIVER CV AC/DC 24V 830MA
En stock : 400
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 304VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cUL, UL
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.74" L x 1.57" W x 0.98" H (95.0mm x 40.0mm x 25.0mm)
Product Status Active
Weight 0.265 lb (120.2 g)
Current - Output (Max) 830mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series TLD1020
Power (Watts) 20 W
Type Constant Voltage
Efficiency 84%
Voltage - Output 24V