Hogar / LED Drivers / TLM4036DC-0700
minImg
TLM4036DC-0700
Triad Magnetics
Producto No:
TLM4036DC-0700
Fabricante:
Triad Magnetics
Descripción:
LED DRIVER CC BUCK 2-38V 700MA
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 40V
Termination Style Wire Leads
Approval Agency -
Topology Buck
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.26" L x 1.22" W x 0.59" H (32.0mm x 31.0mm x 15.0mm)
Product Status Active
Weight 0.055 lb (24.95 g)
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 10V
Series TLM40
Power (Watts) 26 W
Type Constant Current
Efficiency 90%
Voltage - Output 2 ~ 38V