TLD1040-12
Triad Magnetics
Producto No:
TLD1040-12
Descripción:
LED DRIVER CV AC/DC 12V 3.33A
En stock : 80
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 304VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cUL, UL
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.74" L x 2.76" W x 1.26" H (95.0mm x 70.0mm x 32.0mm)
Product Status Active
Weight 0.265 lb (120.2 g)
Current - Output (Max) 3.33A
Ratings IP66, NEMA 4
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series TLD1040
Power (Watts) 40 W
Type Constant Voltage
Efficiency 84%
Voltage - Output 12V