V7803W-500
CUI Inc.
Producto No:
V7803W-500
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 1.65W
En stock : 308
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.45" L x 0.35" W x 0.69" H (11.5mm x 9.0mm x 17.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Control Features -
Series V78W-500
Power (Watts) 1.65 W
Type Linear Regulator Replacement
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 82%