V7805-500
CUI Inc.
Producto No:
V7805-500
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 2.5W
En stock : 1929
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.45" L x 0.30" W x 0.40" H (11.4mm x 7.6mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 6.5V
Control Features -
Series V78-500
Power (Watts) 2.5 W
Type Linear Regulator Replacement
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 93%