CUI Inc.
Producto No:
VX78039-1000
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
DC DC CONVERTER 9V 9W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.2205
$3.2205
5
$3.1787
$15.8935
10
$3.13215
$31.3215
25
$3.03962
$75.9905
50
$2.94766
$147.383
100
$2.85551
$285.551
250
$2.76336
$690.84
500
$2.579136
$1289.568
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Approval Agency | CB Scheme, EN, IEC, UL |
| Voltage - Output 1 | 9V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.45" L x 0.35" W x 0.69" H (11.5mm x 9.0mm x 17.5mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Current - Output (Max) | 1A |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 13V |
| Series | VX78-1000 |
| Power (Watts) | 9 W |
| Type | Linear Regulator Replacement |
| Package / Case | 3-SIP Module |
| Efficiency | 95% |
| Standard Number | 55024; 55032 Class A; 60950-1 |
| Mfr | CUI Inc. |
| Package | Tube |
| Base Product Number | VX78039 |