EDC684Z6R3C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
EDC684Z6R3C
Descrizione:
0.68F, 6.3V
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.846" Dia (21.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50Ohm @ 1kHz
Series EDC
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 680 mF