Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
EDLF473A5R5C
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP 47MF 5.5V THROUGH HOLE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Height - Seated (Max) | 0.374" (9.50mm) |
| Tolerance | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Voltage - Rated | 5.5 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.531" Dia (13.50mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 120Ohm @ 1kHz |
| Series | F |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 47 mF |
| Package | Bulk |