HAE100-24S15
P-DUKE Technology, Inc.
Prodotto No:
HAE100-24S15
Pacchetto:
Half Brick
Descrizione:
DC DC CONVERTER 15V 101W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 6.7A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case Half Brick
Efficiency 93%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series HAE100 (100W)
Power (Watts) 101 W