HAE150-24S28
P-DUKE Technology, Inc.
Prodotto No:
HAE150-24S28
Descrizione:
DC DC CONVERTER 28V 154W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 5.5A
Voltage - Input (Min) 16.5V
Package / Case Half Brick
Efficiency 93%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 115°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series HAE150 (196W)
Power (Watts) 154 W