HSRP6-48S12
P-DUKE Technology, Inc.
Prodotto No:
HSRP6-48S12
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 7.2W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 72V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 600mA
Voltage - Input (Min) 17V
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 92.5%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.47" L x 0.34" W x 0.53" H (12.0mm x 8.6mm x 13.4mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series HSRP6
Power (Watts) 7.2 W